Saarte maitsed / Islands flavors

English below

Saaremaa, Muhu ja Ruhnu kuulutavad uhkusega, et just meie saared on valitud Eesti toidupiirkonnaks.  Seda tiitlit kanname 2025. aasta aprillin lõpuni. See märkimisväärne tunnustus rõhutab saarelist rikkalikku toidukultuuri ja pühendumust kohalikele toidutraditsioonidele. Vast veelgi olulisem on see, et tänu toidupiirkonnale saab esile tõsta meie saarte inimesi ning nende panust saarluse ja saarte elu hoidmisel.

Saare maakonna saared tõusevad toidupiirkonnana esile saarelise eraldatuse tõttu. See on loonud iseomased toidutraditsioonid, mida vürtsitab kaasaegne innovaatiline lähenemine. Eraldatus on saarerahvast õpetanud toime tulema käepärasega, kuid seejuures harjutanud kõiges olema nutikas ja leidlik. See on oskus kasutada kõike, mida loodus pakub, ja elada nii, et jagub ka homseks. Saartel põhineva toidupiirkonna puhul seetõttu ongi fookuses kestlikkus.

Maitsete aastal tasub veelgi enam varasemast pöörata pilgud saartele reisimisele, meie oleme valmis sulle parimaid võimalusi pakkuma!

A whole year’s worth of flavours from Saaremaa, Muhu and Ruhnu

We are proud to announce that islands have been named the Year of Saaremaa, Muhu and Ruhnu Flavours – a title we will carry all the way through to the end of April 2025! Such notable recognition underscores the rich culinary culture of our islands and our dedication to local food traditions. But perhaps more importantly, being awarded the title means we will be able to showcase our people and the contribution they make to preserving the island way of life and what it means to be islanders.

Order a delicious trip to the islands from us

What could your trip be like?

  • Arrival and and leaving on/from the island with the mode of transport that suits you
  • accommodation with breakfast according to your choice
  • tasting tour on the island – 5 hours at various farms/producers
  • by bike in Kuressaare you will taste the journey (3 hours)

Saaremaa Food Festival taste tour

  • Arrival and and leaving on/from the island with the mode of transport that suits you
  • accommodation with breakfast according to your choice
  • on one evening Saaremaa Restaourant Week dinner
  • bus trip to villages on the day of villages (14.09 ca 6 hours)
  • A visit to Apple cafes (15.09)

Ask for different offers!