Puhkus saartel Paketid Lennu- ja laevapiletid Saartest   Puhkus Eestis Puhkus välismaal   Lisateenused Firmast Kontakt  
Saaremaa

Neile, kes lendavad Frankfurdist St. Peterburgi või Helsingisse, jääb umbes 90 minutit enne maandumist, hea ilma korral loomulikult, silma Läänemeres olev lahtederohke saar, kust paistab piisavalt rohelust ja sädelevad kirkalt valged liivarannad. Kui see ei oleks Läänemeri, võiks vabalt arvata, et tegemist on ühe rõngassaarega Lõunameres - mõtlesin aastal 1995 ja 1996, kui lendasin üle saare. Sel ajal ei julgenud lootagi, et seda oleks võimalik külastada. Aga juba siis olin veendunud, et kord pean sinna saama.

Viimastel aastatel on saarele saamine muutunud aga tõelselt lapsemänguks. Toimuvad otselennud Saksmaalt Eestisse ja soovi korral saab tulla erinevaid teidpidi ka laevaga.

2006 aasta juulis jõudis lõpuks see aeg kätte: 14 päeva puhkust, koos abikaasaga, Saaremaal. Pärast 14 päeva olime saarest nii vaimustatud, et otsustasime sealsamas: me tuleme tagasi!

Me armusime eelkõige puutumata loodusesse ja inimtühjusesse. Rannaribad ainult meile. Kus mujal saaks veel jälgida otse rannast metssigu? Või kurgi, kes igal õhtul, ühel ja samal ajal omale magamiskohti otsivad? Tõeline meteoriidikraater, selline leidub Euroopas vaid Saaremaal ning üks kohustuslik vaatamisväärsus - Saaremaa muuseum, mis asub piiskoplinnuses ja mille külastamiseks peab varuma terve päeva. Meie jaoks oli eriti huvitav näitus viimasest seitsmekümnest aastast.

Kohalikud inimesed, kellest enamus väga hästi inglise keelt kõneles, olid väga abivalmis.

Kui te järgmisel suvel saarelt üles vaadates lennukite triipe näete, siis võib-olla just sel hetkel vaatab keegi sealt ülevalt alla ja mõtleb: milline ilus saar!

Rolf Niefind, Hamburg, Saksamaa

Puhkus saartel Puhkus eestis EL struktuurfondid
Reisibüroo MERE Tallinna 27, Kuressaare 93811, Saaremaa Tel: 45 33610 Fax: 45 33609 GSM: 50 50100 E-mail: mere@rbmere.ee