Puhkus saartel Paketid Lennu- ja laevapiletid Saartest   Puhkus Eestis Puhkus välismaal   Lisateenused Firmast Kontakt  
Jalgratta tuurid saartel

Jalgrattatuurid Saaremaal

Reisibüroo Mere on aastaid pakkunud oma klientidele mitmekülgseid jalgrattatuure tutvumiseks Saaremaa omanäolisusega. Meil on aastate jooksul välja kujunenud teadmised ja oskused kliendile parimate jalgrattatuuride korraldamiseks, mille soovitame teil planeerida mai algusest oktoobrini.Jalgrattatuuride teekonnad tehakse vastavalt kliendi soovidele. Eelkõige jälgitakse, et marsruudi raskusaste vastaks kliendi võimele.Reisibürool on olemas nii ühe kui ka mitmepäevased jalgrattatuuride põhipaketid, mida iga kliendi isiklikest soovidest lähtuvalt muudetakse või siis koostatakse koguni täielikult uus. Meie põhimoto on – jalgrattatuur peab lähtuma personaalsetest soovidest.

Mõningad mitmepäevased põhipaketid:          
Tuur loodussõpradele
Saaremaa vaatamisväärsused
Mitmekülgne Sõrve poolsaar
Suur Saaremaa tuur

Ühepäevased:          
Mütoloogia ja tänapäev
Linnast välja

Jalgrattatuurid sisaldavad:
majutust koos hommikusöögiga, jalgrattad + kiiver, teekonna kaart. Lisaks on võimalus tellida õhtusöök, saun...

Rattaga ümber Hiiumaa

Autoga võib Hiiumaale ühe päevaga ringi peale teha, kuid rattamatkaks tuleks varuda 5 päeva – tulemuseks on elamusterohke tutvumine Eesti suuruselt teise saarega, millest looduslikult mitmekesisemat paika on raske leida.

Teekonnal peab arvestama, et ollakse pidevalt metsade rüpes, kuna Hiiumaa on kõige metsasem maakond Eestis. Puude vahel on aga nii mõndagi põnevat, millega tasuks tutvuda: Hiiumaa ainuke linn – Kärdla; maailmas vanuselt kolmas pidevalt töötav tuletorn Kõpus; Kassari saar; Suuremõisa loss, talumuuseumid ja palju muud huvitavat.

Viie päevane reis sisaldab majutus koos hommikusöökidega, rattaid koos kiivritega, sauna, reisikaarti ja õhtusööke.

Unustamatu jalgrattamatk Lääne-Eesti saartele 

Väikese Eesti üks suuri rikkusi on tema 1500 saart. 45 214 km2 suuruse pindala sees poolteist tuhat saart peaks olema fakt, mis paneb fantaasia liikuma. Eestimaa saared on igaüks oma nägu ja tegu, mitmed asustatud, teised elaniketa. Kõiki saari ja saarekesi iseloomustab eriline, Mandri- Eestist sootuks erinev õhkkond. Meretagune asi, nagu ütlevad saarlased – ja seda ei anna rääkida, seda peab ise kogema. 

Väljavõtja reisijuhist: Lääne – Eesti saared, Urve Kirss 

Pakume suurepärast võimalust võtta osa jalgrattatuurist läbi nelja suurema Eesti saare – Saaremaa, Hiiumaa, Muhu ja Vormsi. 

Esimese päeva õhtul kogunetakse Tallinnasse, kus ka ööbitakse ning juba järgmisel hommikul ootavad rattad ja seatakse suund saarte poole. Sõit kulgeb mööda kaunist põhjarannikut, kus on võimalik tutvuda Türisalu panga ja vana kaubalinna Paldiskiga, mille lähistel – ürgses männimetsas ja mereranna romantilises keskkonnas asuvas ööbimispaigas ka majututakse. 

Kolmandal päeval võetakse kurss Eesti ühe ilusaima väikelinna – Haapsalu suunas, mis on tuntud nii kuurort kui ka kultuurilinnana ning nii näiteks jäädvustab Pjotr Tšaikovski Haapsalu – külaskäiku Saaremaa dolomiidist pink mererannal. 

Neljanda päeva hommikul viib praam aga Vormsi saarele, mille suurima arhidektuurimälestisena väärib tähelepanu kindlasti Vormsi kirik, mis on pärit 14. sajandi algusest. 

Viienda päeva hommikul praamisõit tagasi Mandri-Eestisse ning sealt kohe järgmise praamiga otse Eesti suuruselt teisele saarele – Hiiumaale. Paari päeva jooksul on võimalik tutvuda paljude erinevate vaatamisväärsustega. Nägemata ei jää ka Hiiumaa sümbol – Kõpu tuletorn, mis on kogu maailmas praegu töötavatest tuletornidest vanuselt kolmas. Hiiumaalt ei saa lahkuda tema üht kaunimat kohta Kassarit nägemata, mis veel 19.sajandil oli saar, kuid on praegu ühendatud Hiiumaa kahe tammitee kaudu ümber Käina lahe. 

Tuur jätkub praamisõiduga Eesti suurimale saarele – Saaremaale. Esimene öö saarel möödub üsna avamere ääres asuvas Panga külas, mille kõrgelt pankrannikult avaneb unustamatu vaade merele – iga ilmaga isesugune, igal aastaajal omanäoline. 

Järgmisel päeval on võimalus avastada erinevaid kirikuid ja loodust. Tee peale jääb ka Kihelkonna kirik, kus on Baltimaade ainus kirikust eemal seisev kellatorn ning õhtuks jõutakse majutuma kuulsa meresõitja Fabian G. von Bellinghauseni sünnipaika, kus on võimalik saada osa ka suitsusaunast. 

Üheksanda päeva sihiks on jõuda Saaremaa pealinna – Kuressaarde, kus asub Kuressaare Piiskoplinnus. See on ilmselt kõige paremini säilinud keskaegne linnus kogu Baltikumis, rajatud 13. sajandil. 

Järgmisel hommikul läheb teekond edasi Muhu saarele. Tee peal külastatakse veel legendidest tuntud Päikesepoja hauda – Kaali meteoriidikraatrit, kohta mida ei jäta külastamata ükski tõsisem Saaremaa turist. Muhu saarel külastatakse tuulikut, mis veel tänaseni töötab. Õhtuks jõutakse Muhu saare ühele tähtsamale turismiobjektile – Koguva muuseumkülla, mis on Eestis kõige paremini säilinud külaansambel. Enamus küla hooneid pärineb 19.sajandi algusest.  

Siis ongi käes tuuri viimane päev ja minnakse tagasi Tallinna ja sealt juba edasi koju.. 

Pakett sisaldab 10 ööd majutust, hommiku ja õhtusöögid, reisijuht, transport Kuivastu – Tallinn, jalgrattad ja kiivrid, praamipiletid, sissepääsupiletid ja suitsusaun. 

Taaskohtumiseni saartel!

 

Puhkus saartel Puhkus eestis EL struktuurfondid
Reisibüroo MERE Tallinna 27, Kuressaare 93811, Saaremaa Tel: 45 33610 Fax: 45 33609 GSM: 50 50100 E-mail: mere@rbmere.ee